IDĖJOS MIESTUI
  • idėjos miestui
  • NAUJIENOS
  • PROJEKTAI
  • KONTAKTAI
  • IŠJUDINKIME AKMENIS
  • TTT Klaipėda 2019
  • En

Forumo “Išjudinkime akmenis 2017” ašimi tampa pasaulinis renginys “Global Sustainability Jam Akmenė”

11/6/2017

0 Comments

 
Autorė: Simona Lubytė
Picture
Akmenės miesto ir rajono plėtojimas įgauna pagreitį - ir toliau aktyviai vystoma verslo infrastruktūra, o kuriami vietos veiklos grupių projektai susilaukia vis daugiau dėmesio bei palaikymo. Visgi, bendruomenės nariai sutinka, jog sėkmingam judėjimui į priekį, reikalinga bendra vizija ir aiški strategija. Norėdami būti patraukliais ir konkurencingais, akmeniškiai turi atsižvelgti į šiandienines inovacijas bei rinkos poreikius. Tik plėtodama tvarius projektus ir viliojančias paslaugas, Akmenės bendruomenė prisitrauks daugiau lankytojų ir spręs esamas problemas.

Būtent tokiu tikslu, lapkričio 10-12d. Akmenėje rinksis įvairiausių sričių specialistai ir kūrybinių idėjų kupini entuziastai, atvykę iš Klaipėdos, Šiaulių ir kitų Lietuvos miestų, dirbti kartu su Akmenės bendruomene, kuriant tvarius produktus, paslaugas ir sprendimus orientuotus būtent į šį miestą. Forumas “Išjudinkime akmenis” vyksta jau antrus metus, o jo dalimi šiemet taps ir nemokamas pasaulinio masto renginys “Global Sustainability Jam”. 

Po sėkmingo praeitų metų forumo, Akmenės bendruomenės pirmininkas Algirdas Bučys tikisi ir šiais metais sulaukti teigiamų atsiliepimų: “Po pirmojo forumo žmonės buvo įkvėpti imtis naujų iniciatyvų - ėmėsi organizuoti įvairius renginius Dariaus ir Girėno g. 11 ir Stoties g. 28 atnaujintose erdvėse bei ieškoti būdų, kaip dar labiau suaktyvinti miesto gyvenimą, tad tikrai buvo galima jausti visuomenės pagyvėjimą.” Pasak pirmininko, Akmenės gyventojai ir jaunimas dar kelis mėnesius po renginio pabaigos patys organizavo susitikimus. “Iki šiol jaučiamas didžiulis pokytis mūsų bendruomenėje ir praeitų metų darbai bei idėjos niekur nedingo, tačiau nuolatos reikia to įkvėpimo iš šalies, kuris padėtų Akmenei ir toliau augti”, - teigė Algirdas Bučys. ​

Picture
Picture
Picture
Akimirkos iš kūrybinio forumo "Išjudinkime akmenis 2016"
Tikimasi, jog šįkart įtraukus į žaismingą bei per daug neįpareigojantį “Global Sustainability Jam”, bus ne tik suburiama daugybė įvairių žmonių, bet ir išmokoma spręsti įvairias problemas pasitelkiant kūrybiškumą. “Global Sustainability Jam” kūrybinio proceso metu, eksperimentuojama ir praktiškai išmokstama tikslingai generuoti bei atsirinkti dėmesio vertas idėjas. Vos per 48 valandas jos ne tik patikrinamos, bet ir išvystomos iki apčiuopiamo būsimos paslaugos ar produkto prototipo. Tai puiki galimybė įgyti pagrindinių žinių kaip kurti verslo ar organizacijos idėjas ir projektus, atsižvelgiant į vartotojo poreikius bei juos teisingai vystyti.
Picture
Picture
Picture
Akimirkos iš Global Sustainbility jam'o 2016
Šis renginys vyksta tuo pačiu metu visame pasaulyje, tad dalyvaujantieji prisideda prie masinės iniciatyvos ir gali dalintis savo rezultatais su kitų miestų ar šalių komandomis. “Jam’as yra neeilinė ir labai retai pasitaikanti galimybė dalyviams pajusti laisvę kuriant tai, kas jiems įdomu. Labai retai turime progą tiesiog mėginti, nebijoti klysti ir šiek tiek pažaisti. Šis renginys - tai galimybė išlaisvinti savo kūrybinį potencialą, o kartais net pirmą kartą su juo susipažinti”, - pasakojo viena iš pagrindinių Jam’o mentorių ir organizatorių Eglė Songailienė. Pasak jos, dirbant su realiomis problemomis, jaučiama daug didesnė motyvacija ieškoti tikrų, tvarių ir inovatyvių sprendimų, o to sprendimo dalimi gali tapti bet kas. “Į Jam’ą kviečiu visus nepriklausomai nuo jų specialybės, išsilavinimo ar amžiaus. Kiekvienas dalyvis iš šio renginio pasiima sau svarbiausius dalykus: išmoksta kūrybiškai dirbti su nepažįstamais žmonėmis, supranta, kad yra labai kūrybingi bei išmoksta atidžiai klausytis ir geriau suprasti tuos, kuriems kuria”, - dalinosi Eglė. 

“Akmenė turi savyje turi daug potencialo, tačiau kaip ir bet kuris Lietuvos miestas šiandien, susiduriame su didžiule problema - jaunų žmonių pritraukimas ir naujų verslų kūrimas. Po praeitų metų forumo minėtuose pastatuose buvo organizuojamos įvairios dirbtuvės kartu su vietos menininkais, jaunimas vedė renginius, o mes toliau plėtojome surinktas idėjas. Visgi, tokios iniciatyvos ir entuziazmo norime ir daugiau, todėl ir laukiame įvairių žmonių, kurie norėtų prisidėt prie tolimesnio šio miesto gaivinimo”, - pasakojo bendruomenės pirmininkas. 

Kviečiame prisijungti prie “Global Sustainability Jam 2017” renginio, kuris vyks lapkričio 10-12 dienomis, Akmenės gimnazijoje, Laižuvos g. 7, Akmenėje. Registracija į renginį:
https://goo.gl/ZMCzLw Renginys nemokamas. 
Daugiau apie forumą Facebook'e: https://www.facebook.com/isjudinkimeakmenis/
​​
0 Comments

„Kaimynų diena“ – kai dideliems pokyčiams tereikia pledo, arbatos ir šypsenos

5/26/2016

0 Comments

 
 
Aktyvi bendruomenė, kartu švenčianti Jonines, bei susitikimuose su savivaldybe primygtinai reikalaujanti dažniau į rajoną važiuojančio viešojo transporto. Nemokamas batutas vaikams, bendruomenės daržas arba „restoranų diena“, joga gryname ore ir susitikimai su vietos policija. Tokių rezultatų pasiekė bendruomenės, vieną dieną nusprendusios, jog atėjo metas pažinti savo kaimynus. „Kaimynų dienos“ iniciatyva, pasaulyje prasidėjusi prieš gerus penkiolika metų, o Lietuvoje – 2014-aisiais, vyks gegužės 27-28 dienomis. Ją suorganizuoti savo kieme dar galite suspėti ir patys.
Picture
Klaipėdoje – batutas vaikams ir policininkai suaugusiems
 
​Klaipėdietis Saulius Liekis „Kaimynų dieną“ uostamiesčio Žvejybos uosto rajone organizuoja jau antrus metus. Prie bendruomenės iniciatyvos prisijungia ir vietinis verslas – Mėmelio taupomoji kasa aplinkinių rajonų vaikams pastato batutą, ant kurio šventės metu jie gali dūkti.


 „Vaikai, manau, bus užsiėmę batutu, o tėveliai kviečiami su pledais, arbata ir užkandžiais tiesiog išeiti į kiemą“, – šių metų šventės idėją paaiškino S. Liekis. 

Ši bendruomenė praėjusiais metais šventė gana neįprastai – su policijos pareigūnais. Ne, nieko nusikalstamo šventės metu neįvyko – pareigūnai su gyventojais tiesiog bendravo apie egzistuojančią tvarką ir problemas, žymėjo brangesnius daiktus bei dviračius, kad jei šie būtų pavogti, policininkams būtų lengviau juos surasti.

„Šventė tampa įdomi, kai kaimynai sėdi sau ir arbatą geria su policijos pareigūnais. Ne kasdien gali taip pabendrauti.  Policija išgirsta, kokios egzistuoja problemos, pataria,“ – pasakojo S. Liekis. 

Jis skaičiavo, jog praėjusiais metais į šventę susirinko apie 30–40 kaimynų, na, o vaikų „subėgo praktiškai iš viso rajono“.  Klaipėdietis pastebi, jog po šventės kaimynai iš skirtingų daugiabučių pradeda sveikintis, aktyviau bendrauti. Nors Klaipėda – pakankamai didelis ir pramoninis miestas,  kaimynai prie namo buvo įstgeigę ir bendruomenės daržą, užsiauginę pomidorų, prieskoninių žolelių bei cukinijų.
​

„Klaipėdoje bendruomeniškumas, sakyčiau, yra pakankamai mažas, palyginus su mažesnio miestelio ar kaimo. Tačiau tokių švenčių metu pavyksta burti bendruomenes, įsitraukia ir namų administratoriai, pavyzdžiui, pradeda organizuoti Kalėdų šventę. Žinoma, galbūt geriau ši iniciatyva pavyksta ten, kur yra jaunų šeimų, individualių namų kvartaluose. Tačiau apskritai tai  – labai gera idėja“, – sakė „Kaimynų dienos“ Žvejybos uosto rajone organizatorius. 
Picture
„Kaimynų diena“ Sapiegų parke – su sporto trenerėmis ir spontaniškais „restoranais“

Tuo metu Vilniuje „Kaimynų dienai“ aktyviai ruošiasi antakalniečių bendruomenė. Sapiegų parke šventė organizuojama gegužės 28 dieną, 12 valandą.  Šios bendruomenės  aktyvistas ir „Antakalniečių daržo“ koordinatorius  Mindaugas Danys pasakoja, jog šventėje veiks „kaimynų restoranas“,  aerobikos ir šokių trenerės ves improvizuotas pamokas,  o skautai pamokys mažuosius kepti duoną ant laužo bei rišti skautiškus mazgus.

„Kaimynų diena“ vyksta Sapiegų parke. Ten ilgą laiką veikė ligoninė, kuri prieš metus buvo iškraustyta. Pastatai yra išnuomoti  Vilniaus technologijų parkui, juose netrukus atsidarys startuolių biurai. Tačiau parkas, žemė ir daržas lieka bendruomenei. Mes siekiame, kad parke žmonės galėtų smagiai leisti laiką, kartu  ar pavieniui, dalyvautų įvairiose veiklose. Į „Kaimynų dieną“ žiūrime kaip į pikniką. Šiuo renginiu norime auginti bendraminčių ratą. „Antakalniečių daržas“ taip pat buvo tiesiog priemonė suburti žmones. Metas liautis galvoti tik savo buto, namo mąsteliais. Pagalvokite, ką galima savo rajone padaryti kitaip, ką galima pakeisti?“, – ragino M. Danys.

Jis teigė, jog į Sapiegų parką kiekvienas gali atsinešti priemonių veiklai, kurią mėgsta – galbūt pūsti burbulus, o gal – gaminti aitvarus.

„Kaimynų diena“ Antakalnyje davė pradžią daugybei kitų renginių: nuo „Tarptautinių restoranų“ dienos iki Derliaus šventės bei didžiulės Kalėdinės mugės, kurią, pasak M. Danio, aplankė keli tūkstančiai žmonių. 

Ką bendruomenės aktyvistas patartų žmogui, kuris nori suorganizuoti tokią šventę tačiau nepažįsta nė vieno savo kaimyno?

„Suraskite bent kelis bendraminčius, kuriems patinka, ką jūs ketinate daryti. Svarbu pradėti. Nereikia tikėtis kažkokio didelio rezultato, nusivilti po pirmo karto, kai žmonių ateina mažiau, nei norėtųsi Tie keli atėję žmonės gali būti branduolys būsimos komandos, kuri vėliau pritrauks šimtus bendruomenės narių“, – patarė M. Danys.
Picture
Netikėtas poveikis: kaimynai iš savivaldybės reikalauja pokyčių

​Klaipėdietis Andrius Stočkūnas praėjusiais metais šventę suorganizavo pačiu paprasčiausiu būdu – tepasirūpino skelbimais ir keliais suoliukais.

„Grįžęs į tėvų namus nutariau prisijungti prie „Kaimynų dienos“ – man labai patiko jos vizija. Organizavau šventę šiauriniame Klaipėdos rajone – Plytinėje. Kadangi tai – individualių namų kvartalas, o gyventojų – apie 500, labai sunku buvo tikėtis, kiek žmonių ateis į šią šventę. Na, galvojau, ateis bent jau vaikystės draugai“, – prisiminė A. Stočkūnas.

Vis tik šventėje per visą vakarą apsilankė per 70 žmonių, kurių jauniausiajam – vos keli mėnesiai, o vyriausiajam – per 90 metų. Pamatę, kad kažkas vyksta, iš smalsumo prisijungdavo ir kiti kaimynai.


„Tiesą sakant, buvau tinginys. Žmonės dažnai pasirenka kažkokio vykstančio šou stebėtojo rolę, o man norėjosi, kad šįkart jie būtų dalyviais. Taigi aš tiesiog pakviečiau žmones ir atvežiau stalą, suoliukų, porą rakečių ar kamuolių. Tada tiesiog atsisėdau ir žiūrėjau, kaip viskas vyks toliau. Buvo raginimų, kad organizatorius turėtų „lipti ant statinės“ ir rėžti kalbą, bet nepasidaviau tokiam spaudimui“, – pasakojo A. Stočkūnas. 

Tačiau kalbų ir planų netrūko – kaimynai rajone netrukus suorganizavo ir Joninių šventę, o galiausiai nutarė šventėmis neapsiriboti – burtis į asociaciją ir iš savivaldybės prašyti geresnio susisiekimo su miestu – mat Plytinė yra pakankamai ištęstas ir viešuoju transportu sunkiai pasiekiamas rajonas.

„Norisi ne tik organizuoti šventes, tačiau ir rūpintis visos bendruomenės gerove, saugumu, viskuo, kas įkvepia gražų gyvenimą. Susikūrė bendruomenės „Facebook“ grupė, kur, tiesą sakant, dažniausiai organizuojami bendri šunų vedžiojimo susitikimai arba dingusių gyvūnėlių paieška. Tad aš dabar esu tas, kuris į visą šią kačiukų-šuniukų tematiką įneša nuobodžių biurokratinių –organizacinių temų“, – juokiasi A. Stočkūnas.
​

Plytinės bendruomenė jau susitiko su savivaldybės bei viešojo transporto sistemos vadovais.
Picture
Picture
„Kaimynų dienos“ iniciatorė: daugiabučio kieme gali atsirasti ir daržai, ir lauko krosnys

 „Kaimynų diena“ iš tiesų ir gimė Klaipėdoje. Pasaulinės aktyvų jaunimą vienijančios organizacijos „Global Shapers“ projekto „City Alumni“ Klaipėdos klubo narė bei viešosios įstaigos „Idėjos miestui“ įkūrėja ir vadovė Inga Urbonaitė prisimena, jog buvo ką tik grįžusi į Klaipėdą iš sostinės ir svarstė, ar ir čia galima atrasti aktyvių bendruomenių. 

„Iniciatyva kilo 2014 metais. Vilniuje nemažai dirbau su bendruomenėmis,  o kaip architektė ir urbanistė, mačiau ir tebematau daug galimybių, kaip būtų galima transformuoti viešąsias erdves, suteikti mūsų miestams gyvybingumo. Tačiau tam reikalinga bent viena sąlyga – aktyvios vietos bendruomenės, žmonės mylintys savo aplinką ir neabejingi jos kokybei. Buvau girdėjusi apie „Kaimynų dieną“, kuri pradėta švęsti Prancūzijoje, apie 2000-uosius metus. Ieškojau informacijos bet supratau, kad šitos tradicijos Lietuvoje dar nėra. Iki tol vos kelios bendruomenės minėjo šią dieną (Šnipiškiečiai Vilniuje, Dragūnai Klaipėdoje), tad pamaniau, kad tai yra labai gera proga padėti rasti kontaktą vieniems su kitais kaimynystėse, kur žmonės bent iš matymo vieni kitus pažįsta“, – pasakoja I. Urbonaitė.

Urbanistė pastebi, jog šiandieniniuose miestuose miegamieji rajonai yra monotoniški ir dažnai – beveidžiai, o jų gyventojai – susvetimėję ir abejingi savo kaimynams. Nepaisant to, jog tikrai turime žalių erdvių, skverų, I. Urbonaitės teigimu jos yra „neįveiksmintos“. 

„Kiemo erdvė, net ir daugiabučių rajonuose, turėtų būti suvokiama kaip pusiau privačios erdvės tąsa, laisvalaikio ir poilsio erdvė visai šeimai, ne tik vaikams. Pavyzdžiui, kai kuriuose Berlyno gyvenamuosiuose kvartaluose stovi lauko krosnys, kur bendruomenės nariai gali kartu išsikepti picą ar duoną. Sparčiai populiarėja ir miesto daržų idėja (turime gražų „Antakaliečių daržo“ pavyzdį Vilniuje). Kita vertus, netgi ir automobilių statymo problema būtų sprendžiama kiek kitaip jei žalio ir gyvo kiemo erdvė būtų prioritetas daugumai gyventojų“, – svarstė pašnekovė.

Vis tik viena yra suorganizuoti renginį konkrečioje vietoje konkrečiu laiku, o visai kas kita – įkvėpti bendruomenes įvairiausiuose Lietuvos kampeliuose imti ir susirinkti draugėn šiltą pavasario vakarą. 

„Žinia sklinda iš lūpų į lūpas, socialinėse medijose ir gyvais pavyzdžiais. Kiekvienais metais kviečiame žmones tapti kiemo ambasadoriais ir būti kaimynų iškylos iniciatoriais savame kieme, – apie šventės organizavimą pasakojo I. Urbonaitė. – Pirmaisiais metais patys kabinome plakatus–kvietimus ant daugiabučių laiptinių, ir stengėmės pakalbinti išeinančius ir įeinančius žmones, papasakoti apie idėją, paraginti išeiti į kiemą. Didžiausias pasiekimas buvo nuostabios žmonių emocijos, kai viename senamiečio kieme užsikūrė tikras mini festivalis! Tikiu, kad dar po kelių metų nieko nebereikės raginti, ir kiekvieno kiemo garbės reikalas susiorganizuoti kaimynų šventę.“
​

Šiandien projektas „City Alumni“ ir organizaciją „Idėjos miestui“ šventę organizuoja bendromis jėgomis, ragindamos įvairias bendruomenes jungtis ir inicijuoti savo renginius.
Na o tiems, kam vis tik stinga idėjų, ką būtų galima nuveikti iškrapščius visus kaimynus iš butų į lauką, „Kaimynų dienos“ iniciatorė I. Urbonaitė pažeria šūsnį idėjų:
– Pasidaryti bendras suneštines vaišes
– Pasipuošti savo kiemą, pavyzdžiui, ant namo sienos nupiešti piešinį arba išmarginti kreidelėmis kiemo plyteles
– Atsinešti muzikos
– Žaisti krepšinį, futbolą ar kitą komandinį žaidimą
– Apsikeisti receptais
– Surengti daiktų aukcioną ar rankdarbių mugę
– Suorganizuoti degustaciją
– Žaisti kėgliais, badmintoną ar kortomis
– Pūsti muilo burbulus
– Dainuoti karaokė, surengti gitarų ar kitų instrumentų koncertą
– Šokti linijinius šokius
– Suorganizuoti jogos treniruotę
– Apsikeisti knygomis
– Pasigaminti šventinius marškinėlius
– Suorganizuoti skaniausio pyrago konkursą
– Surengti orientacines varžybas po kiemą/rajoną
– Pasodinti medį
– Nudažyti suoliukus
– Žaisti stalo žaidimus
– Pinti vainikėlius
– Aptarti, kokias daržoves šiemet sodinti savo kiemo darže
– Surengti dviračių dirbtuves
– Žaisti slėpynes ar kitus žaidimus
– Surengti augintinių pasirodymų vakarą
– Gamintis aitvarus
– Įkasti palinkėjimų dėžutę ateities kartoms
– Apmegzti kiemo medžius ar stulpus
– Kartu pažiūrėti filmą 
 – Nusifotografuoti su kiekvienu kaimynu
– Apsikeisti pašto ženklais, monetomis ar kitomis kolekcionuojamomis smulkmenomis
– Apsikeisti kambarinių gėlių sodinukais
– Pakabinti kieme supynes
– Ir dar daug viso kito!

Tekstą prengė Inga Labutytė-Atkočaitienė
0 Comments

Klaipėdos skulptūrų parko įžiebimas

2/15/2016

0 Comments

 
Skulptūrų parkas - unikali vieta Klaipėdoje, kur susikerta kelių kartų klaipėdiečių istorijos. Panaikinus senąsias miesto kapines, jų vietoje nutarta formuoti skulptūrų parką. 1977–1991 m. vasaromis Smiltynėje buvo rengiami skulptorių granito simpoziumai, kurių metu sukurti kūriniai buvo statomi parke iki 1989 m. Unikalūs simpoziumai buvo reikšmingiausia to meto kultūrinė iniciatyva ne tik mieste, bet ir visoje šalyje.
Skulptūrų parkas nebuvo kuriamas pagal tradicinius parko formavimo dėsnius ir jo nereikia vertinti kaip užbaigto rezultato. Aktualiausios vietos problemos - neišspręsta kūrinių ekspozicija ir apšvietimas, nebaigta formuoti taikų ir želdinių struktūra buvo iškeltos 2011 metais. Mažosios Lietuvos muziejaus organizuotose kūrybinėse dirbtuvėse „Klaipėdos skulptūrų parke susitinka istorija ir menas“ architektai, kraštovaizdžio architektai ir sociologai ieškojo tinkamiausios šiandieninio parko vizijos. Tęsiant dirbtuvių problematiką, kūrybinės platformos “Idėjos miestui” architektai (Inga Urbonaitė, Gerda Antanaitytė, Marius Ščerbinskas) kartu su Mažosios Lietuvos istorijos muziejumi (Sondra Simanaitienė) laikinomis meninėmis šviesos instaliacijomis nori atkreipti miesto dėmesį į esamą parko padėtį. Vasario 13-16 d. pasivaikščiojimas po parką kiek kitokioje šviesoje jį atskleis netikėtu rakursu. Dvylika skulptūrų atgis žaismingomis interpretacijomis, tam, kad atidžiau į jas įsižiūrėtume, jų aplinką ir reikšmę.
0 Comments

Klaipėdos regiono turizmo rinkodaros forumas

7/8/2015

0 Comments

 
Esame pakviesti dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose kartu su kitais dalyviais formuosime Klaipėdos regiono turizmo rinkodaros koncepciją. Asociacija „Klaipėdos regionas“ kartu su JPP „Kurk Lietuvai“ komanda 2015 m. liepos 9-10 d. Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje (H. Manto g. 25, Klaipėda) organizuoja Klaipėdos regiono turizmo rinkodaros forumą ir kūrybines dirbtuves. 

Renginio metu bus formuojama Klaipėdos regiono turizmo rinkodaros koncepcija.  Parengtos gairės užtikrins vieningą regiono įvaizdį, turistų pasitenkinimą kelione ir didins turizmo verslo pajamas.


Dalyviai: Viešo ir privataus sektoriaus turizmo specialistai-suinteresuotos šalys.
Renginio lektoriai: Valstybinio turizmo departamento atstovės Rasuolė Andriulienė ir Akvilė Vanagaitė, Rinkodara.lt direktorius Žilvinas Freigofas.
Renginio moderatorius: Rinkodara.lt direktorius Žilvinas Freigofas.
0 Comments

Tapome tarptautinio Baltijos šalių kūrybinio inkubatoriaus partneriais!

6/5/2015

0 Comments

 
Birželio 2-3 dienomis Ronneby vyko tarptautinės kūybinės dirbtuvės, kuriuose dalyvavo atstovai iš 14 miestų ir miestelių prie Baltijos jūros. Pilotinį projektą inicijavo Ronneby kultūros centras, projekto kuratorė Torun Ekstrand (Švedija). Susitikimo ir diskusijos tikslas - užmegzti ryšius tarp skirtingų tarpdisciplininų institucijų aplink Baltijos jūros pakrantę ir padėti pamatus tolimesniam projektiniui bendradarbiavimui.
IDĖJOS MIESTUI pristatė Klaipėdos miesto ir regiono potencialą, turizmo galimybes, dalinosi bendruomenių kūrimo patirtimi ir kūrybinio mąstymo įrankiais.

Pagrindinis diskusijų klausimas buvo, kaip galima būtų pagerinti turizmo ir migracijos srautus tarp Baltijos jūros uostų ir bendruomenių. Koks būtų idealus bendradarbiavimo scenarijus? Kaip pagerindti komunikaciją tiek kultūrinėje, tiek internetinėje, tiek ir fizinėje erdvėje.








0 Comments

Kodėl svarbu turėti aktyvias ir bendruomeniškas kaimynystes?

5/22/2015

0 Comments

 
Apie gražios artimosios aplinkos kūrimą, saugią ir draugišką kaimynystę Žinių radijo interviu su architekte, IDĖJOS MIESTUI įkūrėja Inga Urbonaite.


Posted by Idėjos miestui on Friday, 22 May 2015
0 Comments

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas tapo Kaimynų iškylos globėju uostamiestyje!

5/22/2015

0 Comments

 
0 Comments

Būk savo kiemo ambasadoriumi!

5/22/2015

0 Comments

 
Turėti šventę savo kieme yra labai paprasta - tereikia išeiti į lauką, pasikviesti kaimynus, atsinešti vaišių, ir žiū- šurmulys jau čia. Tam, kad būtų lengviau, paruošėme šventės plakatą, kurį galite atsispausdinti ir pasikabinti laiptinėje ar ant namo kampo.
Picture
0 Comments

Aktorius Giedrius Savickas kviečia švęsti kaimynų dieną

5/12/2015

0 Comments

 
0 Comments

IDĖJOS MIESTUI Klaipėdoje!

3/27/2015

0 Comments

 
Picture
Dėmesio! Ateinantį trečiadienį, balandžio 1d. dalinsimės savo idėjomis ir veiklomis MAZGE, Klaipėdoje. Labai visų laukiame! :)
0 Comments
<<Previous
Forward>>

    Archyvas

    September 2021
    July 2021
    December 2020
    September 2020
    July 2020
    June 2019
    November 2017
    May 2016
    February 2016
    July 2015
    June 2015
    May 2015
    March 2015
    May 2014
    June 2012
    May 2012
    September 2011

    RSS Feed

Powered by Create your own unique website with customizable templates.