Šią vasarą Idėjos miestui tęsė ilgametį bendradarbiavimą su Akmenės bendruomene bei Akmenės jaunimo centru IVIDU. Kartu su Akmenės rajono vaikais ir jaunimu įsitraukėme į kūrybinį procesą, kurio metu buvo ugdomas jaunosios kartos gebėjimas kritiškai ir kūrybiškai mąstyti nagrinėjant globalias aplinkosaugines temas meninėmis priemonėmis: kaip suprasti Žmonių erą? kas įeinaį antropoceno sąvoką? kaip mūsų vartojimas veikia aplinką? kokią galią turi menininkas kalbėdamas apie globalines problemas?
Akmenės miestas ir rajonas yra geografiškai nutolęs nuo pagrindinių kultūros centrų, todėl šiuo projektu buvo sudarytos sąlygos vietos jaunimui bendradarbiauti su tarptautinį pripažinimą turinčia menininke Agnieszka Wolodzko (Lenkija) bei mokslininkais, filosofais ir kūrybininkais iš Klaipėdos, Čekijos universitetų: filosofu Aldžiu Gedučiu, architekte dr. Inga Urbonaite-Vadokliene, filosofe Karolina Rybačiauskaite, kūrybininke Giedre Šileikyte.
Dalyviai ir programos svečiai dalinosi praktinėmis ir teorinėmis žiniomis apie meninio tyrimo raiškos formas, nagrinėta Antropoceno eros samprata ir su juo susiję iššūkiai, išbandytos ir įvaldytos įvairios meninės raiškos priemonės dirbant su šiuolaikinėmis medžiagomis ir derinant jas su tradicinių amatų formomis (keramika, sodų pynimo technikos naudojant plastikinius šiaudelius, trimačiai meniniai objektai iš plastiko, meninių dienoraščių kūrmas, fotografavimas, eskizavimas, piešimas ir pan.). Tai pilotinis projektas, kuriuo pradėta plėtoti nuolatinės tarptautinės menininkų rezidencijos programa Akmenėje, kuri skirta nagrinėti jautrius, žmogaus paveiktus kraštovaizdžius (šiuo atveju- intensyvius kasinėjimus Akmenės karjeruose), paribio temas (kultūriniai ir socialininiai nutolusių bendruomenių iššūkiai), skatinti dalyvaujamojo, bendruomeninio meno projektus, orientuotus į vietos žmonių įtraukimą į kūrybinį-meninį procesą, rengti profesionalaus šiuolaikinio meno parodas ir diskusijas, kurių itin trūksta vietos bendruomenei.
Akmenės vaikai ir jaunimas galėjo tiesiogiai ir aktyviai įsitraukti į kūrybinį procesą, stebėti, kaip menininkė kasdien dirba ir kuria, kartu diskutuoti; dalyviai kūrė bendrus meninius objektus kasdienių kūrybinių sesijų metu; menininkė organizavo ir su vaikais bei jaunimu leidosi į kelias dienos trukmės menines eskpedicijas į veikiančius ir neveikiančius Akmenės karjerus, muziejus;
meninėmis formomis, kartu su vaikais ir jaunimu analizavo stipriai besikeičiančio kraštovaizdžio formas, ieškojo inspiracijų tiek gamtinėje, tiek ir miesto aplinkoje;
dalyviai buvo skatinami kurti meninius zinus - meninių atradimų dienoraščius, kurie taip pat eksponuoti galutinėje parodoje.
Paroda Akmenės jaunimo centre IVIDU veikė iki salio mėn., o toliau bus eksponuojama dalyvaujamojo meno ir dizaino tyrimų centre „RHIZOME“, Gdanske.
Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.